Rzeki

Rzeki

Piława jest największym dopływem Gwdy, przepływającym przez malownicze jeziora, głębokie ciemne jary i rozległe bory. Do początku lat 90-tych była to rzeka prawie nieznana, na wschód od niej ciągnął się zamknięty dla turystów poligon radziecki. Może dzięki temu Piława zachowała dziki, naturalny urok, choć przez znawców porównywana jest do sławnej choć zatłoczonej Krutyni. Długość rzeki wynosi 82 km, powierzchnia dorzecza- 1352 km2. Piława jest spławna od samego początku po Gwdę. Zaliczana jest do rzek łatwych, tylko miejscami nieco uciążliwych, odpowiednich dla średnio doświadczonych kajakarzy. Na rzece często występują przeszkody, jej nurty nie jest specjalnie szybki. Na przebycie całego szlaku trzeba przeznaczyć 5-6 dni, odcinek na terenie Pojezierza Drawskiego  (długości 27 km) można przepłynąć w 2-3 dni.

By przybliżyć państwu rzekę Piławę zachęcamy do odwiedzenia witryny www.kajaki-szwecja.pl tam znajdą Państwo szczegółowy jej opis jak i spływów kajakowych tą rzeką.

Rurzyca jest to  niewielka rzeka w województwach wielkopolskim i zachodniopomorskim, długości ok. 25 km, prawy dopływ Gwdy, w całości płynie przez tereny leśne, dzięki czemu stanowi atrakcyjny szlak kajakowy.

Rzeka ta przepływa przez jeziora: Krąpsko Małe, Krąpsko Długie, Trzebieszki, Krąpsko Łękawe (Krąpsko Górne), Krąpsko - Radlino (Krąpsko Średnie), Dębno (Dąb).

Rzeką tą w 1978 roku, spłynął kajakiem ksiądz kardynał Karol Wojtyła, co upamiętnia niewielki pomnik nad jeziorem Krąpsko - Radlino (Krąpsko Średnie). W 1993 szlakowi temu nadano imię Jana Pawła II.

Splyw kajakowy i noclegi nad Piławą

Pole namiotowe Przy Białej Kładce
Adres:
Ul. Nadrzeczna 7
78-611 Szwecja /k Wałcza

Zarezerwuj spływ na kajaku tel. kom. 696458539
e-mail : pole@przybialejkladce.pl
www.przybialejkladce.pl

Odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
72
307
2060
4483
384110