Strona główna

airplane

Obsługa spływu kajakowego

Zapewniamy przewóz osób, nowoczesne kajaki oraz noclegi na polu namiotowym lub pod dachem z ciepłym posiłkiem.

airplane

Kontakt e-mail

Zapraszamy do kontaktu e-mail. Odpowiemy na każdą wiadomość, oraz przygotujemy dla Państwa najlepszą ofertę!

check

Gwarancja jakości usług

Gwarancja 100% jakości oferowanych usług, oraz niesamowitych wrażeń z przygody kajakowej.

Informacje o spływie kajakowym na Piławie

Piława spływ kajakowy


Oferujemy spływy kajakowe rzeką Piławą – w naszym asortymencie znajdują się najwyższej jakości kajaki marki VISTA PERCEPTION, kajaki poliestrowe i kajaki Balou. Mają Państwo możliwość wynająć kajaki jedno i dwuosobowe. Organizujemy spływy kajakowe dla klientów indywidualnych i firmowych. Dostarczamy sprzęt we wskazane miejsce i odbieramy go po zakończonym spływie. Spływy kajakowe w Piławie mogą być niezapomnianą przygodą dla par, rodzin, grup przyjaciół oraz dla pracowników firm w ramach wyjazdu integracyjnego. Oferujemy Państwu aktywny wypoczynek nad Piławą. Dodatkowo, mogą Państwo wynająć rowery za niewielką opłatą i zwiedzać okolicę.


W okolicy znajduje się szereg atrakcji – organizujemy wyprawy samochodowe na przyczółki Wału Pomorskiego, gdzie można zmieniać bunkry poniemieckie. W okolicznych miejscowościach mieszkańcy całej Polski zbierają wiele rodzajów grzybów w okresie jesiennym. Oprócz spływu kajakiem, mogą Państwo zapewnić sobie i swoim bliskim najlepszą rozrywkę.


Posiadamy kojec z budą dla psów – mogą Państwo zabrać swojego pupila i zostawić go na czas spływu w bezpiecznym miejscu.


Kajaki Piława – noclegi


Nasza różnorodna oferta skierowana jest do osób lubiących aktywny wypoczynek nad wodą. Mogą Państwo wybrać noclegi na polu namiotowym, na poddaszu, w domku letnim, w domu pod kasztanem oraz w przyczepie campingowej. Możliwe jest więc dopasowanie odpowiedniego typu noclegu w zależności do własnych potrzeb i wygody.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Trzeźwość na wodzie

Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo w sezonie 2019 zainstalowaliśmy na naszym polu alkomat w którym można przebadać stan trzeźwości.

Należy pamiętać że zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami, grzywna groziła osobom prowadzącym statek „w stanie nietrzeźwości”, czyli gdy zawartość alkoholu w ich organizmie przekracza 0,5 promila. Teraz grzywny będą wymierzane również sternikom „po użyciu alkoholu”, czyli gdy jego zawartość w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami statek, żaglówkę lub rower wodny, którym kieruje osoba nietrzeźwa lub pod wpływem środków odurzających, można usunąć z wody. Właściciel jest narażony wtedy na koszty związane z przechowywaniem obiektu. W przepisach określone zostały maksymalne opłaty za usunięcie i każdą dobę przechowywania roweru lub skutera wodnego, poduszkowca i statków, w zależności od długości kadłuba.
Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) oceniają, że picie alkoholu podczas rejsów to powszechne zjawisko podczas wakacji.
„Z obserwacji naszych ratowników, którzy podejmują interwencje lub płyną do akcji technicznych wynika, że załoganci motorówek czy żaglówek powszechnie piją piwo czy inny mocniejszy alkohol. Na pokładzie sternik musi być trzeźwy, dobrze jest, gdy ma jeszcze do pomocy innego członka załogi, który też musi być trzeźwy” – powiedział PAP dyrektor biura MOPR Jarosław Sroka.
„Jeszcze w ubiegłym roku mówiłem, że jeśli ktoś przyjeżdża na Mazury pożeglować i chce sobie wypić piwo, to niech pije w porcie, a na pokład wchodzi trzeźwy. W tym roku jednak tragiczny wypadek zweryfikował moją opinię. W Giżycku podczas majowego weekendu żeglarz, który spożywał alkohol nie na pokładzie podczas rejsu, ale już po wpłynięciu do portu, wpadł do wody i utonął” – podkreślił Sroka.
Według warmińsko-mazurskiej policji w tym sezonie, od 1 maja, zatrzymano 7 sterników łodzi, którzy po pijanemu kierowali żaglówkami albo motorówkami.
W 2014 roku, od maja do sierpnia, policjanci podczas służby na wodzie zatrzymali 23 nietrzeźwych sterników i skontrolowali 52 nietrzeźwych na jednostkach pływających, które nie są napędzane silnikiem, czyli łodziach wiosłowych czy kajakach. W ubiegłym sezonie odnotowali także 30 kolizji na wodzie oraz jeden wypadek, którego sprawcą był pijany sternik – podała warmińsko-mazurska policja.
Jak wynika z policyjnych statystyk, w Polsce każdego roku kilkaset osób ginie w wyniku utonięcia. W 2014 roku utonęło ponad 600 osób, spośród których ponad 150 było nietrzeźwych.

źródło: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/nowe-przepisy-od-dzis-na-wodzie-bez-alkoholu/p0m6f60

Splyw kajakowy i noclegi nad Piławą

Pole namiotowe Przy Białej Kładce
Adres:
Ul. Nadrzeczna 7
78-611 Szwecja /k Wałcza

Zarezerwuj spływ na kajaku
tel. kom. 696-458-539
e-mail : pole@przybialejkladce.pl
www.przybialejkladce.pl

Odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
47
136
710
408
106628